BİZ KİMİZ?

      OL Mühendislik ve Otomasyon Sistemleri LTD.ŞTİ. firması Mayıs 2019’da, 6000 proje içinden ilk 146 proje arasına girerek alınan “Tübitak BİGG 1512” desteği ile kuruldu. Şirket iki Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu, bir Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Mezunu ve bir Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik mezunu olmak üzere, 4 ortak tarafından kurulmuştur. Firmanın öncelikli hedefi, iş gücü fazla meslek gruplarında insan faktörünü minimalize edererek, otomasyon sistemlerini bu sektörlere kanalize etmektir. OLFARM projesinin temelleri, şirket kurulum sürecinden önce 2017 yılı itibari ile başlamış ve 2020 yılında proje hayata geçirilmiştir. OLFARM ile ilgili mühendislik ve Ar-Ge çalışmaları halen kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.

  

 
OLFARM tarafından geliştirilen, yapay zekâ destekli sistemimiz bitkilerin durumunu sürekli olarak analiz eder ve anlık ziraai müdahalelerde bulunarak bitkinin en optimum şartlarda yetişmesini sağlar.
OLFARM sahip olduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde, 60’a yakın bitki çeşidini kullanıcı müdalesi gerekmeden yetiştirir.