NASIL ÇALIŞIR ?

1
Firmamız tarafından fideleri kullanıcıya tahsis edilen bitkiler, üretim kabininin içine yerleştirilir. Ardından fideleri dikilen bitki türü, kullanıcı tarafından bitki yetiştirme OLFARM yazılımındaki listeden seçilerek, yetiştirme işlemi başlatılılır.
 
2
Bitki türüne özgü oluşturulan besin solisyonu, Aeroponik Topraksız Tarım yöntemi sayesinde, 20 Mikron’luk tanecikler şeklinde, düzenli zaman aralıklarıyla bitki köklerine pülverize edilir. Bu sayede %90’a yakın su tasarrufu sağlanır.
 
3
OLFARM ile bitki türüne özel olarak belirli oranlarda harmanlanan; mavi, kırmızı ve ileri kırmızı dalga boyundaki özel LED ışıklar, doğru ışık yoğunluğunda, düzenli periodlarla bitkileri aydınlatır.
 
4
OLFARM Bitki Yetiştirme Yazılımı sayesinde, bitki yetiştirme alanı içerisindeki nem,sıcaklık, CO2 ve O2 miktarları 24 saat sürekli olarak kontrol edilip düzenlenerek, bitki türüne özgü en optimum yetiştiricilik şartları sağlanır
 
5
Bitki yetiştirme alanı içerisinde tamamen kontrollü ve dışarıdan izole şekilde yetiştirilen bitkiler Pestisit ve herhangi bir ilaçlama maddesi kullanılmaksızın en kaliteli ve en sağlıklı şekilde yetiştirilir.
 
6
Normalden 2 kat hızlı büyüyen bitkiler, OLFARM Yazılımı ile tespit edilerek, kullanıcıya hasat zamanının geldiği bildirilir. Böylece ürünleri hasat edebilirsiniz.
 
OLFARM Mobil Uygulaması üzerinden fidelerin ekiminden hasat süresine kadar, bitkilerin gelişim süreçlerini detaylı bir şekilde anlık olarak takip edebilirsiniz
 
OLFARM tarafından geliştirilen, yapay zekâ destekli sistemimiz bitkilerin durumunu sürekli olarak analiz eder ve anlık ziraai müdahalelerde bulunarak bitkinin en optimum şartlarda yetişmesini sağlar.
OLFARM sahip olduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde, 60’a yakın bitki çeşidini kullanıcı müdalesi gerekmeden yetiştirir.